זרזיפי תובנות: תנועת המינימליזם וההאטה ואני


בתור הבלוגריסטית אני קוראת המון בלוגים. המון. 

מדי פעם אני אמליץ פה על בלוגים שקראתי שעשו לי את זה. 

כחלק מהתהליך שאני עוברת, כנראה זה קשור לגיל 40, אבל אני לא בטוחה, אני נחשפת לאחרונה לנושא המינימליזם ולתנועת ההאטה. 

ואני מתחברת לזה מאוד. מאוד. 

יש משהו בתנועת ההאטה ובמיניליזם שהוא כל כך נכון. 

ההרגשה שלי שנכנסתי לאיזה סחרור של קניות, או צריכה, או צריך..... וזה לא מתאים לי יותר. זה מעייף, וקשה לשאת את זה כל הזמן על הכתפיים. 

אני רוצה פשוט, מחובר לעצמי.  להיות במקום הנכון של המהות ולווא דווקא של העשייה. 

אני חושבת  שהחופשה שלקחנו לפני שנתיים בבוגלריה - שבועיים שבהם שהינו ביער ולא עשינו כלום, כלום כלום, התחילה את השינוי הזה אצלי. 

השינוי הוא לא בפתאומיות, זה צעד אחר צעד אחר צעד שאני מחליטה לקחת כל יום. 

אם זה להכניס עציצים הביתה - נשמע צעד מפגר, אבל ההשפעה של העציצים עלינו פשוט מטורפת!!! הכנסנו כולו 6 עציצי בית והם עושים לנו כל כך שמח ונעים. והי, אפילו לא הרגתי אותם כל כך. 

או לחפש אלטרנטיבה לקניות אימפולסיביות של ספרים  - אני קונה ספרים בטירוף, ומעבירה אותם הלאה אחרי שאני קוראת אותם. עשיתי חישוב, כל חודש אני מוציאה בסביבות 1000 ש"ח רק על ספרים. כן, יש כאלה שיש להם נעליים, לי יש ספרים.... בעצם אין לי כי אני מעבירה הלאה.  אז מה האלטרנטיבה שמצאתי? סיפור חוזר - בחיי, ספר ב 20 ש"ח שגם תורם לחברה זה פשוט רעיון גאוני. בעיקר כשיש לנו חנות ספרים של סיפור חוזר בכפר סבא.  והי, נחשו מה? מצאנו את כל הסדרה של ג'קי פרסון לתמרי שם. האושר היה גדול.  אה, וריח הספרים הוא כמעט אותו ריח בספרים יד 2. 

או להכין אוכל שהוא קצת יותר בריא, לדוגמא אני החלטתי להעיף את כל השניצלים המוכנים מהפריזר, המגדלור התחיל להכין לנו פסטה הום מייד וכשיש כמות ענקית - אנחנו פשוט מקפיאים את זה, יותר נכון הוא מקפיא, אני מפשירה ואוכלת..... אותו כנ"ל לגבי רסק עגבניות, פסטו, פסטרמה ועוד.  בנוגע לאוכל אנחנו גם הפחתנו בכמות האוכל שאנחנו מזבילים. את הירקות מזמינים מהירקניה, את הבשר מהקצביה ואת היום יום כמו חלב ופיתות מהמכולת ליד הבית. זה גרם לנו לקנות פחות ולזרוק פחות אוכל. (ואולי אולי גם לאכול פחות חחחח)

או להיפרד מדברים שלא עושים לי טוב -  כמו הסגירה של ההאבבלוגינג, המשרד שהקמתי לפני כשנה.אבל על זה אכתוב בנפרד, כשאסיים לעבד את המשבר.

מה קראתי וראיתי בנושא המינימליזם?

לנושא נחשפתי בענק בעקבות הסרט הזה - מינימליזם

אני זוכרת שהייתי אצל ההורים בסופ"ש מפנק, רכשתי את הסרט הזה ופשוט הייתי בשוק מהאפשרות הזאת של חיים אחרים.


הבלוג - סלואו - 

את הבלוג סלואו אני קוראת מזה שנים ומאוד נהנית ממנו. לאחרונה נעם הוציא את הספר שלו "ההיסטוריה של המהירות" כמובן שמיד קניתי אותו וגמעתי את הספר במספר ימים ספורים. 

אני מאוד אוהבת את הספר כי מחציתו הוא מספר על ההיסטוריה, איך ההפרדה בין הקתולים והפרוטסטנטים השפיעה על תרבות הצריכה. ומחציתו פרקטיקה - נעם פורס לנו בופה שלם של אפשרויות להפוך את החיים שלנו יותר איטיים, כל אחד ומה שמתאים לו. 

פרופיל האינסטגרם של אבישג קופלמן - Offfroadsliving - 

אני עוקבת אחרי אבישג כבר מספר שנים, עוד כשהיה לה אתר מצליח בשם מכופתרות. 

אבישג שינתה את חייה מקצה לקצה עם הלידה של ניב, ילדתה השלישית, ואני נהנית לעקוב אחרי ההתפתחות שלה בתחום ההאטה, המינמליזם והחיים בטבע. אני לומדת הרבה מהתכנים שהיא מפיצה גם בפיד באינסטגרם וגם בסטורי שלה. תהנו. 

מיס גרות - 

הקטליזטור האמיתי לכתיבת הפוסט הזה מגיע מהפוסט שקראתי בבלוג מיס גרות. אני עוקבת אחרי לירון ממיס גרות באינסטגרם, היא הלהיבה אותי במיוחד כשהיא שמה תמונה עם טיפ לצמח סופח לחות במקלחת, זהו, בום, התאהבתי.  שווה בחום לקרא את הבלוג שלה. 


יעל כוכבי אברהם - 

בלוג חדש מהניילונים של מעצבת גראפית מינימליסטית במהות שלה. יעל כתבה פוסט נהדר שמסכם כל כך הרבה דברים בעולם הזה של המינימליזם, תיהנו מהקריאה

מארי קונדו - סדרה בנטפליקס

אחרי שהחלטתי להתחיל ולסדר ולהעיף ולחיות קצת אחרת, מצאתי את התכנית של מארי קונדו בנטפליקס. תקראי על מארי בפוסט של יעל :) מה שאהבתי אצל מארי, שאני יכולה לראות את התכנית עם הבנות. הן מבינות את המשמעות של לחיות בבלאגן ואת החשיבות של לברך את הבית לפני תהליך הסידור. 

עד כמה זה השפיע עליהן? בסופ"ש הן החליטו לעשות סדר בצעצועים ובבובות וממש אמרו תודה לבובות שהן אוהבות ונשלחות לבתים אחרים. 

ונקנח עם בלוג שכבר המלצתי עליו בניוזלטר של הבלוגריסטית:

מינימליסט. מי.

בלוג חדש מהניילונים, הוא בלוג מאוד מיוחד (איך זה שכל הבלוגים שאני קוראת הם מיוחדים?).
הוא בלוג שנכתב על ידי שרית סלע, באנגלית, משבדיה :) יש למה לחכות בבלוג הזה.

שרית כותבת על נושא שקרוב לליבי בתקופה האחרונה, על מינימליזם עיצובי, ועל שיטת ארגון החיים של מארי קונדו.
מאוד התחברתי לבלוג מבחינת הנראות, הצילומים וחווית חו"ל שכל כך חזקה שם במילים ובתמונות.
לכל מי שרוצה לקפוץ רגע לעולם אחר, שנעים בו כל כך, וללמוד איך לנהל את האביזרים שלנו ואת הבית
בצורה מסודרת ונעימה, פשוט תקראו את הבלוג מינימליסט מי. תהנו.

כמה אושר הפוסט הזה עשה לכם? קצת יותר מזרזיפים, נכון? 

רוצים לקבל עדכונים על פוסט חדש? הירשמו לניוזלטר שלי, או שלחו לי ווטסאפ כדי לקבל עדכונים עם פוסט חדש.