המלצות פודקאסטים לילדים


יום אחד, שהיה יום די רגיל, שוב היתי מונית ההסעות לחוגים ולחברות של הבנות... נמאס לי מהספוטיפיי הרגיל ושמתי פודקאסט על חשיבה חיובית של יהודית כץ. 

כשתמרי נכנסה לאוטו, לא הפסקתי את הפודקאסט, לא שמתי לב אפילו שהוא מנגן ולא מוזיקה רגילה והיא הקשיבה  בעניין רב, טוב, זרמתי.

כשנעה נכנסה לאוטו (כן, כן גם אותה אספתי באותו יום) היא ישר שאלה אותי מה קורה, ומה יש ברדיו ושזה בעצם די מעניין, עד כדי כך שהשארתי את האוטו דלוק כשהגענו לחניה של הבית, כי נשארו עוד 5 דקות לשידור. 

בבוקר, כשהסעתי אותן לבית הספר, הן ביקשו שוב "אמא אפשר את התכנית על ההשפעה של המוזיקה על המח?" וואוווו באותה שניה עף לי הראש, הנה הזדמנות לתת להן ערך אמיתי ולא השיט הרגיל שהן צופות בו ביוטיוב... (מה מעניין בלצפות באיך שאנשים משחקים במשחקי וידאו???"

הפודקאסטים לא מחליפים ספרי, הבנות שלי יצאו תולעות ספרים, ממש כמוני, זה נועד יותר בשביל להחליף את ההתמכרות הבלתי נסבלת למסך. 

פניתי לחכמת ההמונים וביקשתי מחברי שימליצו על פודקאסטים לילדים. לא האמנתי כמה אפשרויות יש לילדים היום בפודקאסטים, וואו, הרגשתי טיפונת שאני ממש מאחור..... 

אז את כל הטוב הזה אני מחליטה לרכז גם פה בבלוג שלי, בשביל שתוכלו, תמיד ובקלות לחזור לפוסט הזה ולחפש את הפוסקאסט שמעניין אתכם. 

פודקאסטים שילדים אוהבים:

נתחיל עם האפליקציה icast שדרכה אפשר לקנות ספרי ילדים שלמים. את זה גילינו כשטסנו לחו"ל טרם עידן הסלולארים לבנות. הורדנו להם לMP3 גם שירים וגם ספרים שלמים. הן נהנו מאוד להאזין לספרים באוזניות. זה היה ממש כיף לגלות שאפשר לעשות כזה דבר.

פודקאסט לילדים:  היסטוריה לילדים - כאן

היום, הילדות די מכורות לפודקאסט היסטוריה לילדים של כאן. מסתבר שהן אוהבות להאזין שוב ושוב ושוב ושוב לאותו שידור, כנראה שיש משהו שם שקשור לאיך שהמוח עובד והיכולת שלהן ללמוד. האזנתי יחד איתן בפודקאסט הזה, ואין מה לאמר, אני למדתי הרבה דברים שלא ידעתי. ההומור והידע שמשולבים זה בזה פשוט נהדרים. 

בכלל, אם תעשו בגוגל פודקאסט לילדים כאן תגלו יש עוד אופציות מצוינות. 

פודקאסט לילדים: אגדות אמיתיות

אגדות אמיתיות הם סיפורים קצרים, ממש אגדות נהדרות, שנקראות בצורה מאוד נעימה ומרתקת. אני אוהבת במיוחד את העובדה שמדובר על אגדות ונפלאות מארצות שונות.  אני מרגישה שיש לי יכולת להרחיב את יכולת הדמיון של הילדות באמצעות השמע. זה כיף ממש. 

פודקאסט לילדים: מסע אל גוף האדם

טוב נו, הנה פודקאסט שממש מתאים לבנות שלי, בכל זאת, הבנות של אבא שלהן... פודקאסט שמלמד על גףו האדם בשפה שילדים יכולים להבין. לא מומלץ להאזין בזמן האוכל....

פודקאסט לילדים: המובן מאליו

פודקאסט לילדים: המובן מאליו

פודקאסט לילדים המובן מאליו מגניב שעונה על שאלות די טריוויאליות, אבל שבעצם אין לנו מושג מה התשובה. יש לבנות שיעור כזה בבית ספר שנקרא "זמן לסקרנות" והם מחפשים תשובות כלל מיני שאלות שהילדים בעצמם מעלים. זה כל כך חכם בעיני. 

פודקאסט לילדים: שיר אחד

יו איזה פודקאסט גאוני!!! פודקאסט שיר אחד, אמנם זה לילדים, אבל אני כל כך נהנית ממנו. כל פעם מספרים סיפור על שיר אחד בלבד. יש שם שירים שהבנות מכירות ולא מכירות, וכשהן לא  מכירות את השיר, אני מספרת להן איפה הוא פוגשה אותי במציאות ומה הוא מזכירה לי. זה נהדר להעלות חוויות נשכחות. הן כל כך אוהבות נוסטלגיה. וגם אני. 

פודקאסט לילדים: שוות להכיר

טוב, שוות להכיר זה הפיבוריט של הבנות שלי, כפמניסטיות בועטות :) כל פרק מוקדש לאשה שווה, ממש שוה להכיר. מומלץ להאזין. 

פודקאסט לילדים: תנינה כאן

עוד פודקאסט מבית כאן שקיבלתי עליו המלצה, תנינה. זה נשמע נהדר וקצר להפליא, בדיוק מה שצריך בשביל הבוקר, לוקח לנו 7 דקות של נסיעה מהבית לבית הספר. 

פודקאסט לילדים: חגים ומועדים ממכון שיטים

איזה יוזמה מגניבה של מכון שיטים, להנגיש את חגי ישראל בצורה אחרת לגמרי, טוב, פה נראה לי זה יכפר על הפער בין הידע שלי הכללי לידע שאני מעבירה לבנות בנושא. ממליצה בכלל לשוטט באתר הקטן הזה כי יש עוד דברים מעניינים מעבר לפודקאסט. כרגע יש פודקאסט של שבועות ופודקאסט של 

פודקאסט ביוטיוב לילדים: דברים שלמדתי היום

טוב דברים שלמדתי היום זה גאוני וגם נראה ממש טוב וגם של זוג שאני עוקבת אחריהם בעצמי מתוך אהבה גדולה למה שהם עושים כמקצוע. קרין ונמרוד מלמדים את הילדים במשך סרטון קצר כל פעם משהו מעניין מהעולם של הילדים , הטבע, השירים ועוד. אני מעדיפה שהבנות יצפו בזה ולא בדברים אחרים ביוטיוב....

פודקאסט ביוטיוב לילדים: בועות של מרשמלו

בועות של מרשמלו הוא פודקאסט של הקראת שירי ילדים, כל פודקאסט הוא דקה דקה וחצי, מתאים לילדים יותר קטנים מהבנות שלי, חמוד. 

פודקאסט ביוטיוב לילדים: אפי ממהר להתבגר

אפי ממהר להתבגר הוא סיפור מוקרא עם ציורים ביוטיוב. מיועד לילדים יותר קטנים מהבנות שלי. 

פודקאסט מושלם לילדים באנגלית: ילדות מורדות

את הספרים rebels girls קניתי לילדות שלי, עוד הרבה לפני שזה תורגם לעברית, זה נושא כל כך חשוב בעיני ואני מחכה ליום שהן תוכלנה לקרא את הספרים הללו שוטף. 

גיליתי שיש גם פודקאסט נהדר לילדות מורדות פה בלינק, שווה בכלל להכנס לאתר שלהם, כי יש להם הרבה פעילויות מוצעות בתחום. 


ואם אתם מגלים פודקאסטים חדשים לילדים ומעוניינים להכיר לי, תכתבו לי בבקשה ואוסיף אותו גם. 

ואם בא לכם להאזין לפודקאסט המקצועי שלי, הנה הוא פה.